Yeni trend Doğal Dekorasyon

Peki, ev dekorasyonu konusunda bu yılın öne çıkan trendi ne? Aslında cevabı bulmak için çok da düşünmeye gerek yok. Artan ahşap mobilya kullanımı, etnik desen modası, bolca bitki kullanımı… 2019 yılının dekorasyonunda geçtiğimiz yıl görmeye başladığımız doğaya dönüş hareketi, ev dekorasyon trendleri içinde doğal ve organik tüm detaylara kucak açıyor. Ev dekorasyon fikirleri içinde doğal ahşap, doğal taş, doğal renkler bir arada nasıl kullanılır? Yaşam alanlarımızın farklı köşeleri için farklı önerilerle dolu içeriğimizle yılın doğal dekorasyon trendi konusunu evinize uyarlayabilirsiniz.

Doğallığın İlk Adımı: Ahşap Kullanımı

Değişen ve gelişen ev dekorasyon trendler konusunda zamana her dönem meydan okuyan tek bir malzeme var: Ahşap. Ham ahşap, işlenmiş ahşap ya da cilalanmış seçenekler… Renkleri ve dokunuşları değişse de yaşam alanlarımızda hem uzun ömürlü oluşu hem de sıcacık görünümüyle ahşap malzemeler, mobilyalarla yeniden hayat buluyor. 2019’un da gözdesi!

Söz  konusu sadece mobilyalar mı? Elbette hayır.Mobilyalarda aksesuarlarda ve zemin döşemelerinde ahşap parke çok sık bir biçimde tercih ediliyor

Hangi Tür Ahşap Moda?

Ahşabın ön planda olduğu 2019 yılında ev dekorasyonuna ait detaylara inersek eğer, mat görünümlü, cilasız ya da incecik bir cila ile yumuşatılmış, orta koyulukta ve pürüzsüz alternatiflere rastlıyoruz. İskandinav etkisini sonuna kadar hissettiğimiz bu yılda tercih edilen koltuk ayaklarından tutun da mutfak dolaplarına varan geniş bir alanda özgürce ahşap kullanabilirsiniz.

Son yıllarda ön plana çıkan özellikle  masa ve kütük yan sehpa kullanımı bunun sebebini açıklıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir